Sevgili Müzikseverler;

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı; nitelikli eğitimci kadrosu, diğer okullarca da örnek alınan fiziki imkânları ve binası, eğitim öğretim yılları içerindeki sayısız ulusal ve uluslararası bilimsel ve sanatsal etkinlikleri ile ülke genelinde ilgi ile takip edilmektedir. 3 profesör, 4 doçent, 8 doktor öğretim üyesi, 22 öğretim görevlisi, 2 araştırma görevlisi ve 15 yarı zamanlı öğretim elemanı olmak üzere toplamda 54 eğitimci, dört bölüm ve 8 anasanat dalında öğrencilerimizin nitelikli olarak yetişmeleri için gayretle çalışmaktadırlar.

Sevgili Müzikseverler;

Konservatuvarımız mezunları, icra-eğitim ve araştırma alanlarında istihdam imkânı bulabilmektedirler. Konservatuvarımızın bilimsel ve sanatsal etkinlikleri, ülke genelinde ilgi ile takip edilmektedir. Öğrencilerimiz, bu etkinlikler sayesinde tecrübeler edinmekte, bilgi ve beceriler kazanmakta ve en önemlisi “çevre” edinmekte, çok erken yaşlarda hayata hazırlanmaktadırlar. Konservatuvarımızın yüksek lisans ve sanatta yeterlik/doktora programlarının açık olması gelecekte bilim insanı olmak isteyen öğrencilerimiz için de çok önemli bir fırsattır.

Sevgili Müzikseverler;

1999 yılından bu yana yetiştirdiği sanatçı, eğitimci ve akademisyenlerin yanısıra, ulusal ve uluslararası bilim ve sanat etkinlikleri ile bölgemiz ve ülkemiz müzik kültürüne önemli katkıları bulunan konservatuvarımızın 2019-2020 eğitim öğretim yılında gerçekleştireceği birbirinden değerli etkinliklerde siz değerli müzikseverleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Rektör

17 Şubat 2020, Pazartesi 4005 kez görüntülendi