Prof. Dr. Mustafa Kemal YILDIZ

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Devlet Konservatuvarı Müdürü

Tel: (272) 218 26 29

myildiz@aku.edu.tr

 Afyonkarahisar, 01.03.2021

Sevgili öğrencimiz;

Yeni eğitim öğretim yılının size ve ailenize hayırlı olmasını ve başarılı bir öğrenim hayatı geçirmenizi dileriz.

Cumhuriyetin kurulduğu ve dünyanın ilk müzik yarışmasının yapıldığı topraklarda fiziki imkânları, eğitimci kadrosu, nitelikli eğitimi ve gerçekleştirdiği bilimsel ve sanatsal etkinliklerle ilgiyle takip edilen bir okulda öğrenim göreceksiniz.

Konservatuvarımız;  eğitim, icra, besteleme, araştırma boyutlarında lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Cumhuriyete ve milli-manevi değerlere bağlı ve saygılı, geleneklerinden uzaklaşmamış, geçmişini bilen, öz değerlerini ve yüce Türk milletinin tarihsel süreçteki kazanımlarını günün getirileri ışığında sentez edebilen, Atatürk’ ün açtığı çağdaş yolda ilerleyen deneyimli bir kadroya sahiptir.

Konservatuvarımızda; çalışmalarınıza yön verecek ve sizi destekleyecek bir eğitim kadrosuyla mutlu olacağınıza, düzenlediğimiz ve içerisinde yer aldığımız pek çok faaliyetle kendinizi alanınızda daha iyi yetiştireceğinize, mezuniyet sonrası ülke ve dünya müzik kültürüne güzel hizmetlerde bulunacağınıza  inanıyoruz.

​Sevgili öğrencimiz;

Okulumuza adım attığınız ilk andan itibaren sizlere “meslektaşımız” gözüyle baktığımızı bilmenizi isteriz. Konservatuvarımız; eğitim öğretim faaliyetleri yanında, gerçekleştirdiği bilimsel ve sanatsal etkinliklerle de Afyonkarahisar, bölge ve ülke müzik kültürüne önemli katkılarda bulunmaktadır. Elbette tüm bu etkinliklerin en önemli amaçları; siz değerli öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmesini sağlamak ve hayata erken hazırlanmanızda katkıda bulunmaktır. Eğitiminiz süresince gerçekleştireceğiniz sanatsal çalışmalar, mezuniyet sonrasında ki lisansüstü sınavlarda, mesleki tercihlerde, istihdam imkânlarınızın artmasında ve en önemlisi kendine güvenen ve yaptıklarıyla hatırlanan bir birey olmanızda etken olacaktır. Bu düşünceler temelinde her yeni eğitim öğretim yılında  okulumuz eğitim öğretim sürecinin “öğrenci merkezli” olmasını istiyoruz ve bu amaç doğrultusunda her türlü desteği vermeye çalışacağız.

​Aşağıda bazı bilimsel ve sanatsal etkinliklerin isimleri verilmiştir.  Bu etkinliklerde gerek solist, gerekse bir topluluk içerisinde icracı olarak görev alabilirsiniz. Bununla birlikte sosyal sorumluluk bilinci içinde “gönüllü öğrenci” olarak kurullarda yer alabilir “tecrübe ve çevre” edinebilirsiniz

​İlgili anasanat dalı ve bölüm başkanınızla yapacağınız ön görüşmelerden sonra, etkinlik talep formunu doldurmanız ve etkinliklerden sorumlu müdür yardımcımıza formu iletmeniz yeterli olacaktır.

Görev alabileceğiniz etkinliklerimiz;​

​Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali

​Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu

​Dünya Ses Günü Etkinlikleri

​Anasanat Dalı Konserleri

​Sosyal Sorumluluk Konserleri (Engelliler-Yaşlılar vb)

​23 Nisan Çocuk Koroları Şenliği

​Konservatuvar Tanıtım Konserleri (GSL ve Afyon İli Okulları)

​Önemli Gün ve Kutlamalar (10 Kasım-19 Mayıs vb)

​Müzik Eğitimcileri Çalıştayı

​Amatör Çalgıcılar Festivali

​Hz. Mevlanayı Anma ve Vuslat Törenleri

​Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi Çalışmaları

​AKÜ DK İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi Tanıtımları​​

 

Sevgi ve İyilik Dileklerimizle…

05 Eylül 2016, Pazartesi 5327 kez görüntülendi