AMACIMIZ

Konservatuvarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kültür politikaları ışığında, müziğin farklı tür ve renklerinde nitelikli sanatçı, bilim insanları ve öğretim elemanları ile ülkemiz sanat kültürünün gelişmesini amaçlamaktadır. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Müzik Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümü yapılanmaları içinde eğitim öğretimini sürdüren konservatuvarımız; farklı müzik türlerinde oluşturulan müzik toplulukları, çocuk koroları yanında müzik biliminin de gelişebilmesi için ulusal ve uluslararası bilimsel ve sanatsal etkinliklerin merkezinde yer alarak ülke ve dünya kültürüne hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Afyonkarahisar ve çevre illerindeki kültür ve sanat etkinliklerinde akla ilk gelen müzik kurumlarından biri olmak, müzik sanatına yetenekli bireyleri kazanmak, ülkemizin ve dünyanın seçkin kurumları arasında yer almak için özveriyle çalışan eğitimci ve öğrencilerimiz konservatuvarımızın amaçlarının gerçekleşmesindeki en önemli unsurlardandır.

 

MİSYONUMUZ

Toplumun kültürel değişim ve gelişimine katkıda bulunmak, toplumun estetik değerlerini yükseltmek amacıyla, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Klasik Müzik ve Sahne Sanatları  alanlarında üstün nitelikli bireyler yetiştirmek ve   ulusal / uluslararası etkinlikler bilimsel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirmek konservatuvarımızın misyonudur.

 

VİZYONUMUZ

Yetiştireceği ulusal ve uluslararası standartlarda sanat – bilim insanları ve gerçekleştireceği bilimsel ve sanatsal etkinlik ve yayınlarla ülkemizin ve dünyanın en saygın mesleki müzik eğitimi veren kuruluşları arasında yer almak.

10 Kasım 2017, Cuma 381 kez görüntülendi