Misyon: Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet edebileceğimiz; çağdaş, dinamik, kendine güvenen, sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek, sorumluluk sahibi, müzik sanatına ve bilimine hizmet eden sanatçı ve eğitimciler yetiştirmektir.

Vizyon: Atatürk İlkelerine bağlı, çağdaş, dinamik, özgür düşünen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek; eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet vermek; katılıma, paylaşıma ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü ile bilim dünyasına hizmet vermektir.

 

2023 Yılı Hedefleri

  1. Nitelikli bilimsel ve sanatsal etkinlik sayısını yıl içerisinde 80 adet olarak gerçekleştirmek (H.1.1.*).
  2. Lisansüstü öğrenci sayısını yıl sonuna kadar %30 artırıp, Doktora/Sanatta Yeterlik programını tekrar aktif hale getirmek (H.1.1.*).
  3. Lisansüstü tezlerden üretilen yayın sayısını yıl sonuna kadar %20 artırmak (H.1.5.*).
  4. Afyon Kocatepe Üniversitesi Akademik Müzik Araştırmaları Dergisi’ni TR dizin kapsamına almak (H.1.5.*).
  5. Öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine yönelik her yarıyıl, kendilerinin de katılacağı nitelikli etkinlikler düzenlemek (H.1.4.*).
  6. Paydaşlarla ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ortak etkinlik sayısını artırmak (H.2.1.*).
  7. Yılın ikinci yarısında sanat alanında akreditasyon çalışmalarının başlaması ile birlikte bu süreci tamamlamak (H.1.6.*).
  8. Akademik anlamda yapılan bilimsel yayın sayısını ve kalitesini artırmak (Wos Yayın) (H.1.7.*).
  9. Daha nitelikli öğrencilerin konservatuvarımıza kazandırılması için güzel sanatlar liselerinde tanıtım etkinliklerini artırmak ve alınan olumlu olumsuz dönüşlere göre yetenek sınavını güncellemek (H.1.4.*).
  10. Erasmus programına katılan öğrenci ve eğitimci sayılarını artırarak daha fazla üniversite ile bağlantı kurmak (H.1.4.*).

2023 Yılı Hedeflerine Yönelik Riskler İçin Tıklayınız.

 

Geçmiş Yıllara Ait Hedeflerin Gerçekleşme Sonuçları

2022 Yılı

10 Kasım 2017, Cuma 3485 kez görüntülendi