Öğr. Gör. Jozsef GYÖRFFY

jozefcellist@yahoo.com

 

Eğitim Durumu

1956’da Macaristan’da doğdu. Budapeşte’de İlköğretim Müzik Okulu’ndan sonra Bela Bartok Müzik Lisesi’nde orta öğretimini devam ettirdi. 1979’da Budapeşte Ferenc Liszt Müzik Akademisi’nden Viyolonsel Ana Sanat Dalı’ndan viyolonsel eğitimcisi ve orkestra müzisyeni olarak mezun oldu.

Çalışma Hayatı

1979-1981 yılları arasında Budapeşte Hungarian Senfoni Orkestrası’nda viyolonselci olarak çalıştı. Aynı zamanda Corelli Oda Müziği Orkestrası’nın, Alba Regia Senfoni Orkestrası’nın viyolonsel sanatçısı idi. 1981-1983 yılları arası İtalya’da Parma Operası’nda ve Senfoni Orkestrası’nda görev aldı. 1984’de Macaristan’a döndü, orkestra çalışmalarına devam etti ve L. V. Beethoven Sanat ve Müzik Merkezi’nde viyolonsel eğitimcisi olarak çalıştı.

1987’den itibaren Türkiye’dedir. İlk yıllarda Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalıştı. 1990’dan itibaren Bilkent Üniversitesi’nin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde “Viyolonsel ve Oda Müziği” derslerini yürüterek, 1993’te Bilkent Senfoni Orkestrası’nın kurucu üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

2010’dan itibaren Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yürüttüğü Dersler

Viyolonsel, Oda Müziği, Orkestra

Yayınları

Macaristan’da, İtalya’da ve Türkiye’de çalıştığı süreçte orkestralar ile yaptığı çok sayıda CD kayıtları bulunmaktadır.

Konserleri

Ulusal ve uluslararası orkestra ve oda müziği konserlerinde görev aldı.

24 Şubat 2020, Pazartesi 2821 kez görüntülendi